O INWESTYCJI

O inwestycji

O INWESTYCJI

Osiedle

Leśna Enklawa to nowa inwestycja na mapie Starachowic, która powstaje w otoczeniu pięknego lasu na zamknięciu ul. Kopalnianej tworząc enkalwę ciszy, spokoju i bezpieczeństwa. 

Nowe osiedle mieszkaniowe Starachowice

03

MINUTY SAMOCHODEM

Szkoła Podstawowa nr 11 w odległości 900 m

04

MINUTY SAMOCHODEM

Przedszkole Miejskie nr 13 – 1,4 km

04

MINUTY SAMOCHODEM

Przedszkole i żłobek 1,4 km

07

MINUTY SAMOCHODEM

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej – 3,5 km

osiedle mieszkaniowe w Starachowicach

O INWESTYCJI

Nowa inwestycja

Inwestycja położona jest w północno-wschodniej części miasta na zamknięciu ul. Kopalnianej, w terenie zalesionym, w odległości ok 450m od istniejącej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Projekt osiedla domów wielorodzinnych  o nazwie „Leśna Enklawa” zakłada docelowo realizację III etapów łącznie 180 mieszkań.

I etap realizacji osiedla, dotyczy budowy pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, usytuowanych w północnej części działki. W pierwszym etapie inwestycji będzie dostępne 60 mieszkań.

O INWESTYCJI

Dlaczego warto

To wyjątkowe miejsce z jednej strony z dala od zgiełku miasta a z drugiej zaś z dostępem do szkół, sklepów i  atrakcji, które oferuje okolica. Osiedle LEŚNA ENKLAWA to kameralne a zarazem nowoczesne budynki, wyróżniające się wyjątkową architekturą, które pod względem funkcjonalnym są podzielone na pół-poziomy na poszczególnych kondygnacjach. Pierwszym poziomem nadziemnym jest kondygnacja przyziemia przy wejściu głównym do budynku, na której umieszczone są dwa mieszkania dostępne z holu wejściowego, następnie wewnętrznymi schodami z holu jest przejście na kolejne pół-poziomy, na których znajdują się kolejno po dwa mieszkania dostępne ze spoczników. Każdy z tych budynków wyposażony będzie w bardzo wygodną i przestronną klatkę schodową a we swym wnętrzu każdy mieści po 12 mieszkań z balkonami,  2 i 3  pokojowych o powierzchni od 40,16 m2 do 57,63 m2 z możliwością adaptacji dwóch mieszkań a także do każdego mieszkania przewidziana jest  komórka lokatorska i miejsce parkingowe.

W ramach realizacji I etapu osiedla zapewniony jest pełny obowiązujący program funkcjonalny w zakresie:

a) zabezpieczenia niezbędnej ilości miejsc postojowych.
W projekcie przyjęto zasadę umieszczenia 4 miejsc postojowych na kondygnacji poniżej poziomu terenu zaprojektowanej pod częścią każdego budynku oraz pozostałych miejsc lokalizowanych na terenie w odległości od granic i okien pomieszczeń odpowiadających obowiązującym przepisom (łącznie zabezpieczone jest 60 miejsc postojowych dla I etapu realizacji osiedla, dodatkowo miejsca dla osób niepełnosprawnych). Miejsca postojowe grupowane są po kilka stanowisk w rejonie każdego z budynków co pozwala zwiększyć wygodę dla mieszkańców.

b) miejsc gromadzenia śmieci z uwzględnieniem ich segregacji. Odległość każdorazowo wyznaczonych w projekcie miejsc gromadzenia odpadów od wyjścia z obsługiwanych budynków jest zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.

c) lokalizacji placu zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji dorosłych. Lokalizacja placu zabaw dla dzieci w I etapie zaznaczona jest w najdalej wysuniętej na północ części działki. Zastosowana nawierzchnia jest stosownie do zamontowanych urządzeń, mamy też część trawiastą, gdzie występuje ryzyko upadku z wysokości większej od 1 metr, nawierzchnia bezpieczna (piasek alternatywnie płyty NRS). Zamontowane urządzenia i nawierzchnia spełniające warunki obowiązujące w tym zakresie norm.

O INWESTYCJI

Lokalizacja

To wyjątkowe miejsce, z jednej strony z dala od zgiełku miasta a z drugiej zaś z dostępem do szkół, sklepów i  atrakcji, które oferuje okolica. Osiedle Leśna Enklawa to kameralne a zarazem nowoczesne budynki, wyróżniające się wyjątkową architekturą, które pod względem funkcjonalnym  są podzielone na pół-poziomy na poszczególnych kondygnacjach. Usytuowanie Osiedla na zamknięciu ul. Kopalnianej tworzy enklawę ciszy, spokoju i bezpieczeństwa.